Nihat Kahveci’den Montella’ya isyan

EURO 2024 (Avrupa Futbol Şampiyonası) öncesi hazırlıklar çerçevesinde Türkiye, deplasmanda Macaristan ile karşılaştı. Puskas Stadyumu’nda gerçekleşen mücadeleyi ev sahibi takım 1-0’lık skorla kazandı. Macaristan’ın golünü 48. dakikada penaltıdan Szoboszlai kaydetti.

Nihat Kahveci, NutSpor ekranlarında A Milli Takım’ın Macaristan ile oynadığı maçı değerlendirdi. Kahveci, Montella’nın Semih Kılıçsoy’un Ümit Milli Takım’a gönderilme kararını da eleştirdi.

“SEMİH’İ TEBRİK EDİYORUM PSİKOLOJİSİ GÜÇLÜYMÜŞ”

Montella’nın açıklamalarını yetersi bulan Kahveci, “Milli Takım’dan bahsettiğimizde buraya performansıyla hak edenlerin gelmesi gerektiğini düşündüğümüz bir ortamda Montella hocanın, ‘Daha 3 ay oldu. Bir sezonu doldurmadı.’ almama mazereti bu olmamalıydı.

Bir oyuncu 3 ayda 3 senelik iş yapar, 3 sene oynayan oyuncu 3 aylık işi yapamaz. Semih, 3 ayda 9 gol atmış sadece ligde. Kupayla beraber 10 gol atmış. Hatta 2024 yılında Türk oyuncu olarak en çok gol atan oyuncunun ’11’ demiyorum bak; bu 27-28 kişi dimi, bunun içinde bana göre olmalıydı. Hak ederek olmalıydı.

Semih, Milan’da oynuyor 3 ayda 9 gol attı, oynamayacak mıydı? Atletico Madrid’de oynuyor, Barcelona’da oynuyor, İngiltere’de Aston Villa’da oynuyor mesela… Alınmayacak mıydı? Ben burayı merak ediyorum.

Semih’i tebrik ediyorum Ümit Milli Takım’da çıktı golünü attı. Psikolojisi güçlüymüş.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x