İsrail elektromanyetik saldırıya hazırlanıyor: İran taş devrine dönecek

İran’ın İsrail’e vereceği olası bir misilleme, İsrail’de korkuya neden olurken geçtiğimiz saatlerde ABD basını olası ‘intikam saldırısı’ hakkında ilginç bir iddia kaleme almıştı. 11 Nisan Perşembe günü The Wall Street Journal (WSJ) gazetesine konuşan ABD’li yetkili, İran’ın gelecek 24 ila 48 saat içerisinde İsrail’in topraklarına saldıracağını açıkladı

İSRAİL’İN GİZLİ SİLAHI

Konu hakkında spekülasyonlar sürerken İsrail medyasında yer alan bir haber dünya gündemine oturdu. İsrail Channel 12 televizyon kanalına bağlı haber sitesi N12, İran’ın misillemesine karşı İsrail’in “gizli” eylem planını anlattı.

Channel 12, “İran’ın füzelerle saldırması olasılığına karşı İsrail elektromanyetik saldırıya hazırlanıyor” başlıklı haberinde İsrail’in uzun yıllardır geliştirdiği teknolojiyi kaleme aldı.

İRAN TAŞ DEVRİNE DÖNECEK”

İsrail’in “insanlar için ölümcül olmayan ancak hedef alınan ülkedeki tüm elektrik ve elektronik sistemleri devre dışı bırakabilen bir elektromanyetik saldırısı sistemini uzun süredir geliştirdiğini” aktaran N12, böyle bir saldırının İran’ı taş devrine döndüreceğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x